1. šolski dan za prvošolčke

Največja sreča za vsako družino je, ko se poveča za zdravega, majhnega člana. In potem, kot bi mignil, pride čas, ko zraste in z nestrpnostjo čaka 1. šolski dan. Dovolj velik je, samostojen, odrasel, da lahko del dneva preživi brez mamice. Seveda, skupaj z učiteljicami.
Letos imamo na naši šoli dva prva razreda. In trideset novih učencev, ki bodo čez devet let presenetili s svojim znanjem, odraslostjo in odhodom na srednje šole. Težko bo verjeti, da so to isti “naši” otroci. Danes se stiskajo za mamine noge, nekatere je strah, drugi so sramežljivi. Vsi pa s skrito nestrpnostjo čakajo prvi šolski dan.
Nastale so fotografije, ki dokumentirajo ta trenutek. Nekateri obrazi izražajo veselje in srečo, drugi zaskrbljenost … Na vseh pa se zrcali sreča ob prvem šolskem dnevu.