ŠVN 2. dan

Zbudili so nas prvi sončni žarki. Obetal se je lep dan. Otroci so se zbudili zgodaj, kar je za prvi dan še normalno. Sledil je zajtrk in priprava na smučanje. Ko smo prišli na smučišče, smo ugotovili, da smo se preveč oblekli, saj je pihal južni veter in je bila temperatura neobičajno visoka. A mi se nismo dali in smo smučali dopoldan 3 ure, nato odšli na kosilo in se vrnili še za 2 uri na popoldansko smuko. Otroci hitro napredujejo. Nekateri so smučali že na najtežji progi, Piskru, drugi so napredovali z Areške na Ruško. Pojavili so se prvi znaki utrujenosti, a se nismo dali. Ko smo se vrnili v hotel, nas je že čakala malica in nato zaslužen počitek. V popoldanskem času smo prisluhnili predstavitvi FIS pravil vedenja na smučišču in splavarju, ki nam je predstavil spravljanje lesa s Pohorja do Drave in po Dravi navzdol. Napisali smo še dnevnike in zdaj se spravljamo spat.