Erasmus+

V okviru projekta Erasmus+ so OŠ Raka obiskali učitelji iz Turčije, Poljske in Estonije.

V četrtek so učenci pripravili sprejem s predstavitvijo v angleščini. Učitelji so si nato gledali šolo in njeno okolico. Nadaljevali so s primerjavo šolskih sistemov v Sloveniji, Estoniji, Turčiji in na Poljskem ter poučevanjem naravoslovja in angleščine.  Popoldne so načrtovali urejanje spletne strani projekta in objava projektnih aktivnosti na družabnih omrežji. Zvečer so si ogledali Kostanjevico, kjer so bili tudi nastanjeni.

V petek jih je čakalo delovno dopoldne, v šoli so načrtovali skupne dejavnosti, ki jih bomo izvedli v okviru projekta. Po kosilu so se sprehodili po Raki in si ogledali cerkev. Nato pa so nadaljevali z izobraževanjem o eTwinningu s predavateljico. Kasneje so imeli družabni večer.

Soboto so preživeli v družbi nekaterih učiteljev in spoznavali lepote Slovenije. Ogledali so si Radovljico in Ljubljano, kjer so imeli vodene oglede in se seznanili z zgodovino obeh krajev.

Nedeljo dopoldne pa so odkrivali lepote bližnje okolice. Ogledali so si repnice in okolico Bizeljskega.

Polni vtisov in novih znanj so se  v nedeljo popoldne odpravili domov.