Obvestilo o preprečevanju okužb s koronavirusom

Spoštovani,

pri preprečevanju okužbe z virusom SARS-CoV-2 je tako kot pri drugih nalezljivih boleznih, ki povzročajo okužbe dihal, priporočljivo upoštevati vsakodnevne preventivne ukrepe, ki jih priporoča Nacionalni inštitut za javno zdravje.

Za uspešno preprečevanje pojava in širjenja različnih okužb, potrebujemo tudi Vašo pomoč. Šola je v sodelovanju s pristojnim Ministrstvom in na podlagi priporočil Nacionalnega inštituta za javno zdravje sprejela ukrepe za zmanjševanje širjenja različnih okužb. V primeru spremenjenih razmer glede pojava različnih okužb se bodo ukrepi temu prilagodili.

Pri tem nam lahko pomagate tako, da sami naredite nekaj stvari:

• Opozarjajte svoje otroke, da si pogosto in pravilno umivajo roke z milom in vodo.
  • Opozarjajte svoje otroke, da se z rokami ne dotikajo nosu, oči, ust.
  • Opozarjajte svoje otroke, da kašljajo in kihajo v robček ali zgornji del rokava.
  • Opozarjate svoje otroke, da si po kašljanju in kihanju pravilno umijejo roke.
  • Ne pošiljajte bolnega otroka v šolo ali vrtec! Če bo otrok zbolel v šoli ali vrtcu, boste prejeli obvestilo, da ga odpeljete domov. Poskrbite, da bo otrok ostal doma   do ozdravitve.

Pošiljamo vam še povezavo do spletnih strani NIJZ, kjer najdete več informacij:

V tem trenutku sta šola in vrtec storila vse, kar je smiselno, da bodo lahko pouk in vzgojne dejavnosti nemoteno potekale.

Prijazen pozdrav.

Nina Pirc, ravnateljica