Razpis za pridobitev štipendij za deficitarne poklice

Dobra poklicna odločitev za 100 EUR mesečne štipendije!

Objavljen je razpis za pridobitev štipendije za deficitarne poklice za šolsko leto 2019/2020

Sklad je v petek, 11. 1. 2019, na svoji spletni strani in na portalu eUprava objavil nov razpis za pridobitev štipendije za deficitarne poklice za prihajajoče šolsko leto 2019/2020. Nabor deficitarnih poklicev ostaja isti kot za šolsko leto 2018/2019.

V času, ko se mladi odločajo o izbiri poklica, jih zagotovo zanima, kakšne bodo potrebe na trgu dela, ko bodo iskali zaposlitev. Za poklice gozdarja, mizarja, kamnoseka, tapetnika ipd. lahko pridobijo štipendijo za deficitarne poklice, ker so to deficitarni poklici, ki jih primanjkuje na trgu dela. Sklad bo podelil največ 1000 štipendij, ki jih financirata Evropski socialni sklad in Republika Slovenija.

Štipendijo za deficitarne poklice bodo v šolskem letu 2019/2020 lahko pridobili dijaki, ki bodo v šolskem letu 2019/2020 prvič obiskovali 1. letnik in se bodo izobraževali za naslednje poklice ter pridobili višjo izobrazbo od že pridobljene:

1. kamnosek

2. mehatronik operater (DV), ki se izvaja v madžarskem jeziku
  3. strojni tehnik (DV), ki se izvaja v madžarskem jeziku
  4. kemijski tehnik (DV), ki se izvaja v madžarskem jeziku

Poklici so zapisani v nevtralni obliki in so mišljeni za oba spola.

Dijaki bodo vlogo lahko oddali od 15. 6. 2019 do vključno 20. 9. 2019. Podeljenih bo do 1000 štipendij v višini 100 EUR mesečno. Štipendijo za deficitarne poklice bodo dijaki prejeli za celotno obdobje izobraževanja in jo bodo lahko prejemali hkrati z državno štipendijo. V zadnjem letniku izobraževanja je zadnje izplačilo štipendije za mesec junij.

Pomembne informacije:

–       prejemanje štipendije za deficitarne poklice ne vpliva na višino otroškega dodatka;

–       ravno tako ne vpliva na višino plačila dohodnine;

–       dijak lahko istočasno prejema državno štipendijo/Zoisovo štipendijo in štipendijo za deficitarne poklice;

–       v primeru, da dijak ponavlja isti letnik oz. ne izpolnjuje pogojev za napredovanje v višji letnik, lahko štipendijsko razmerje miruje, vendar ne več kot eno leto.

Sredstva za letošnji razpis so zagotovljena iz Evropskega socialnega sklada in sredstev Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti v višini 3.600.000,00 EUR.

Več informacij o razpisu in štipendijah za deficitarne poklice najdete na spletni strani sklada.