Svetovni dan prijaznosti

13. 11. – SVETOVNI DAN PRIJAZNOSTI

SIMONA KOPINŠEK: Osamljenost

Nimam najljubše barve.

Ko srečam ljudi, povesim oči.

Skoraj vsak dan zamujam v šolo

in povsod pozabljam svoje reči.

Drugače v ničemer ne izstopam.

Nihče ne najde trenutkov zame.

Je na svetu veliko otrok,

ki jih nihče ne objame?

Včasih žal ljudi okoli sebe ne opazimo. Preveč smo zamišljeni in zatopljeni v svoje skrbi. V tistem trenutku bi morda potrebovali le topel stisk roke in razumevajoče srce pa bi vse težave postale znosnejše. 13. november je mednarodni dan prijaznosti, ki ga obeležujemo od leta 1998. Prve države, ki so ga začele obeleževati, so bile Kanada, ZDA in Singapur. Vsako leto na ta dan z deljenjem rumenih rož poudarjajo potrebo po preprostih dejanjih, s katerimi polepšamo življenje drug drugemu.

Mednarodnemu dnevu prijaznosti se lahko pridružite tako, da s prijazno besedo, dejanjem ali le s prijaznim nasmehom nekomu polepšate dan.

Pa še nekaj idej:

– pohvalite prve tri ljudi, s katerimi govorite;
– osebi, s katero sedite na avtobusu, podarite objem ali
– pa specite nekaj piškotov, jih lepo zapakirajte in pustite sosedi na pragu.

Ugotovili boste, da prijaznost nič ne stane, vendar dela čudeže. Toplina prijazne besede lahko ogreje človeško dušo in življenje tako postane praznik.

Spletna povezava do skladbe, ki je bila predvajana po šolskem radiu:

Ditka: Dober dan, življenje