Eko šola

Mednarodni program Ekošole je metodološko in mednarodno primerljiv program z medpredmetnim povezovanjem znanja za življenje, ki razvija odgovoren odnos do okolja, narave in bivanja nasploh. Znotraj programa je možno sodelovati v različnih projektih s skupnim ciljem: spodbujati odgovorni odnos do okolja. Projekti so zasnovani celostno, njihov namen pa ni zgolj pridobivanje znanja, temveč dejavno spreminjanje kulture obnašanja in ravnanja.  Skozi dejavnosti v programu učenci postajajo ambasadorji za uresničevanje trajnostnega razvoja ter vplivajo tudi na obnašanje odraslih ter spreminjajo njihove vzorce ravnanja. Predstavlja postopek dela posamezne ustanove, da pridobi oziroma ohrani t. i. zeleno zastavo kot najvišje priznanje oziroma prepoznavni znak, da spada v mednarodni program Ekošola.

Obiskano 24, od tega 1 današnjih ogledov.