Svetovalna služba

Svetovalno delo opravljata pedagoginji Rosvita Juh in Andreja Krošelj Grubeša. Njuno delo poteka v skladu s programskimi smernicami za delo šolske svetovalne službe. Svetujeta učencem in staršem ter sodelujeta z učitelji, vzgojiteljicami in ravnateljico pri načrtovanju, spremljanju in evalvaciji razvoja šole, pri opravljanju vzgojno-izobraževalnega dela in pri poklicnem svetovanju ter opravljata druga dela, ki so povezana s pedagoškim področjem.

Področja dela in naloge:

• vpis in delo s šolskimi novinci,
  • delo z učenci s posebnimi potrebami,
  • odkrivanje in delo z nadarjenimi učenci,
  • poklicna orientacija učencev,
  • obravnava učne, vedenjske in socialne problematike učencev,
  • sodelovanje pri individualnih in skupinskih pogovorih z učenci in starši,
  • vodenje zbirk osebnih podatkov,
  • vodenje in urejanje osebnih map učencev, ki potrebujejo pomoč in svetovanje,
  • organizacija predavanj za starše in učence,
  • vodenje postopka za pridobitev statusa (perspektivnega/vrhunskega športnika, perspektivnega/vrhunskega umetnika),
  • vodenje postopka izbire izbirnih predmetov,
  • urejanje seznamov vozačev in šolskih prevozov,
  • urejanje nadomeščanja pouka na predmetni stopnji,
  • koordiniranje izvedbe NPZ,
  • povezovanje z drugimi institucijami.

Vpis v prvi razred bo za šolsko leto 2023/2024 potekal februarja 2024. Izvedla ga bo šolska svetovalna služba.