Tradicionalni slovenski zajtrk

Tudi letos smo na tretji petek v novembru, 19. 11. 2021, obeležili Dan slovenske hrane in spremljajoči Tradicionalni slovenski zajtrk (TSZ). Na šoli pa smo ta dan obeležili z Tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Učenci so za malico imeli med, maslo, mleko, kruh in jabolko, vse slovenskega porekla, vključeni pa so tudi lokalnih proizvajalci.

Letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk je potekal pod sloganom »Zajtrk s sadjem – super dan!«. Navezoval se je namreč na mednarodno leto sadja in zelenjave, ki ga je za letos razglasila Generalna skupščina Združenih narodov.

Glavni namen projekta Tradicionalni slovenski zajtrk je, da že najmlajši spoznajo pomen kmetijstva, živilske industrije, čebelarstva in varovanja okolja. Prav tako je eden ciljev poudarjanje pomena zajtrka za zdravo in uravnoteženo prehrano.