Dan odprtih vrat slovenskega gospodarstva

NAVDUŠIMO MLADE DANES ZA JUTRI!

Mladim poklice najlažje predstavimo tako, da jim povsem od blizu pokažemo, kako poteka delo v podjetju na različnih delovnih mestih.

Zato učence in starše delodajalci in Gospodarska zbornica Slovenije vabita na vseslovenski  Dan odprtih vrat slovenskega gospodarstva za mladino in starše, ki bo potekal v četrtek, 29. 11. 2018, ob 16.30.

Ta dan bodo podjetja po vsej Sloveniji odprla svoja vrata za mladino in starše, da jih obiščejo in v realnem delovnem okolju spoznajo različne poklicne možnosti. Tako jim omogočijo, da se lažje odločijo za poklice, ki jih podjetja potrebujejo.

Glavni cilji Dneva odprtih vrat slovenskega gospodarstva:

-omogočiti mladim in njhovim staršem spoznavanje perspektivnih poklicev, ki jih naše gospodarstvo potrebuje,

-ponuditi učencem zaključnih razredov osnovnih šol in njihovim staršem več informacij o naravi dela in procesih v realnih delovnih okoljih v regiji, kjer živijo,

– razbiti stereotipe.

Kako se prijaviti?

Prijave za obisk podjetij se odprejo 12. novembra 2018 in so odprte do zapolnitve mest v podjetjih. Več informacij o dogodku (prijave in katera podjetja bodo na voljo za obisk) si oglejte na http://www.odkrijsvojtalent.si/