Dan v galeriji

V petek, 8. novembra, so učenci 6. in 7. razreda šolski dan preživeli v Galeriji Božidarja Jakca v Kostanjevici na Krki. Ob vodenem ogledu so spoznavali dela pomembnih slovenskih umetnikov, pritegnile pa so jih tudi lesene skulpture tamkajšnje forma vive. Sprehodili so se med skrbno izbranimi likovnimi deli Božidarja Jakca, bratov Toneta in Franceta Kralja, na retrospektivni razstavi slikarja Nandeta Vidmarja (1899 – 1988) pa so nekoliko bolj poglobljeno s pomočjo učnih listov analizirali razstavljena dela. Ustvarjali so tudi v delavnici, kjer so izdelali grafični odtis v tehniki suhe igle. Učenci so preživeli prijeten delavni dan v ustvarjalnem okolju bližnje bogato opremljene kulturne ustanove. Učence so spremljale razredničarke in učiteljica likovne umetnosti.

Zapisala Andreja Novak Gabrič

no images were found