Kulturni dan za 8. in 9. razred

V petek, 24. 9. 2021, so osmošolci in devetošolci v spremstvu učiteljic v Ljubljani preživeli kulturno umetniški šolski dan. Začeli so z obiskom Narodne galerije, kjer so se vodeno sprehodili skozi umetnostna obdobja in spoznali pomembne slovenske umetnike in njihova dela. Ob tem so tudi obnovili znanje o likovnih motivih, vsebinah in tehnikah ustvarjanja. Po ogledu so se udeležili še likovne delavnice, kjer so v tehniki pastela in akvarela ustvarjali in po izbiri upodobili različne motive. 

Po likovnem delu kulturnega dne je sledil še glasbeni, tako so se učenci  sprehodili do Cankarjevega doma, kjer so skoraj sami na 2. balkonu Gallusove dvorane prisluhnili Orkestru Slovenske filharmonije pod taktirko Mojce Lavrenčič. Koncert z naslovom »Mati narava« nas je skozi dela Beethovna, Smetane, Straussa ml., Liszta, Elgarja in Sepeta spomnil na naš čudovit planet in opomnil, da ga je potrebno varovati.

 

Učiteljici Andreja N. Gabrič in Marta Siter