Kulturno umetniški dan – 6. in 7. razred

V petek, 15. 4. 2022, so šestošolci in sedmošolci v spremstvu učiteljic v Ljubljani preživeli kulturno umetniški dan. Začeli so z obiskom Narodne galerije, kjer so se vodeno sprehodili skozi umetnostna obdobja in spoznali pomembne slovenske umetnike in njihova dela. Ob tem so tudi obnovili znanje o likovnih motivih, vsebinah in tehnikah ustvarjanja. Po ogledu so se udeležili še likovnih delavnic. Šestošolci so v tehniki suhi pastel poustvarjali galerijska slikarska dela, sedmošolci pa so motiv pomladi likovno upodobili v tehniki akvarel.

Po likovnem delu kulturnega dne je sledil še glasbeni v Cankarjevem domu. Z 2. balkona Gallusove dvorane smo prisluhnili Orkestru Slovenske filharmonije pod taktirko Mojce Lavrenčič. Koncert z naslovom »Častni člani Slovenske filharmonije« nam je skozi dela Beethovna, Haydna, Brahmsa, Ramovša in drugih predstavil nekaj vidnejših članov naše pomembne glasbene ustanove.