Letna šola v naravi – Nerezine 2019

Nedelja. 16. 6. 2019

Zadnji dan 🙁

 • Pospravljanje in poslavljanje…

Sobota, 15. 6. 2019

Peti – predzadnji dan

 • Zaključni večer

No, pa smo prišli skoraj čisto do konca. Na zadnji dan smo preverili znanje plavanja in se potegovali za delfinčke čim žlahtnejše barve. Učenci so pokazali veliko plavalnega znanja. Prav vsi so preplavali vsaj 50 metrov z vmesno nalogo za varnost. Vsi so se izkazali za dobre plavalce in kar je najpomembnejše – za varne in sigurne plavalce. Na zaključni prireditvi smo tako podelili 15 bronastih, 8 srernih in dva zlat delfinčka. Vsem učencem čestitamo!

Zaključno prireditev so otvorile učenke s plesno točko, nato pa so se učenci med sobami pomerili v kvizu “Male sive celice”. Boj je bil zelo napet, čustven, na koncu pa so največ znanja in zbranosti pokazali učenci in učenke sobe 317.

 • Nogometna tekma OŠ Raka vs OŠ Senovo

Reprezentanca 4. razreda OŠ Raka je pomerila moči v nogometu z učenci z OŠ Senovo, s katerimi smo si cel teden delili prostore v letovišču. Na napeti tekmi smo na koncu več kot zasluženo slavili z rezultatom 6 : 3. 

 

 

 • Končni izdelki – spominki iz Nerezin
 • Jutranji pohod na Sveti Jakov

Zjutraj, že pred zajtrkom se je naša “alpinistična” odprava povzpela in osvojila zahteven vrh Sv. Jakov. 😉

Petek, 14. 6. 2019

Četrti dan:

 • Algarij drugi del – dokončanje in razstava

Četrtek, 13. 6. 2019

Tretji dan:

 • Ustvarjalna delavnica – slikanje na kamne, izdelovanje morskih živali iz das mase.
 • Izlet z ladjico in ogled mesteca Osor

Sreda, 12. 6. 2019

Drugi dan:

 • Popoldanske in večerne aktivnosti

 

Body painting

Zabaviščni park

Večerno druženje in športne igre

 • Iskanje in prepoznavanje morskih in obmorskih organizmov

Učenci so zavzeto iskali različne organizme, ki živijo v priobalnem pasu in pasu bibavice. Najdbe so bile pestre, učenci so uživali, aktivnost pa je bila zelo poučna.

 • Izdelovanje algarija

Po kosilu so učenci izdelali algarij iz alg, ki so jih nabrali na jutranjem raziskovanju obale.

Torek, 11. 6. 2019

Utrinki prvega dne:

 • Dnevnik: – učenčev opis potovanja:

 

“Potovanje je bilo dolgo. Morali smo biti potrpežljivi, toda ni bilo težko preživeti, saj smo se pri tem zabavali. Peljali smo se skupaj z učenci iz Osnovne šole Senovo. Z nami so bili prijazni. Vmes smo se ustavili, da smo pojedli malico. Videli smo veliko dobrega, zanimivega in čudnega. Tudi učitelji so bili prijazni. Prečkali smo državno mejo in morali smo pokazati osebne izkaznice. Otok na katerega smo prišli je bolj kamnit. Ko smo prišli se mi je zdelo, da je zapuščen, toda otok je odličen. Najbolj všeč mi je bila vožnja s trajektom. (Gašper, 4. r)”

“Ob 6.15 zjutraj smo se odpravili proti Nerezinam. Pot je bila zelo dolga, zato smo vmes imeli postanek. Pojedli smo sendviče in pili vodo. Nato nas je spet čakala dolga vožnja do trajekta, ki nas je pripeljal na otok Cres. Do otoka Lošinja nas je ločilo le še nekaj minut vožnje. Tam nas je čakalo kosilo. (Tian, 4. r)” 

 • Večerni sprehod ob obali.
 • Učenci 4. razreda smo varno prispeli v letovišče Bučanje v Nerezinah na otoku Lošinj.