Nacionalni mesec skupnega branja

Med učitelji, knjižničarji in drugimi strokovnimi delavci je vedno več tistih, ki bralno pismenost in bralno kulturo postavljamo visoko na lestvici vrednot in spretnosti otrok ter odraslih in se čutimo močno povezani v skrbi zanju. Zato smo v sklopu nacionalnega projekta Beremo skupaj tudi na naši šoli v tem šolskem letu pri skupnem branju že drugič skrbno sodelovali. Učenci in zaposleni so tako od 8. septembra do 11. oktobra po šolskem zvočilu večkrat prisluhnili poeziji, pravljicam in življenjskim zgodbam, ki so jih brali učenci in knjižničarka. Vsako zgodbo ali pesem smo opremili s spremno besedo, ki je poslušalcem ponudila razmislek o slišanem. Učenci so se nato skupaj z učitelji o vsebini pogovorili in skušali izluščiti sporočila. Med drugim so prisluhnili znamenitim pravljicam Anje Štefan, razigrani poeziji Toneta Pavčka in življenjskim zgodbam iz zbirke Kurja Juhica za najstniško dušo. S tovrstnim načinom spodbujanja k branju smo postali del skupine 180 izvajalcev, ki so v tem mesecu bralce še posebej vabili k druženju ob knjigah.

Sabina Božič, knjižničarka