Naši učenci sodelovali na 23. malem taboru likovnih ustvarjalcev osnovnih šol Dolenjske, Bele krajine in Posavja

V torek, 14. 6. 2022, so učenci Kali Šterk (6.b), Aleks Dolinšek (6.a), Tara Kuhar (7.r.) in Petja Poteko (8.b) zastopali našo šolo in likovno ustvarjalno preživeli dan v Trebnjem in na Debencu pri Mirni. V zgodnjih dopoldanskih urah smo obiskali Galerijo likovnih samorastnikov v Trebnjem, kjer trenutno poteka tradicionalni mednarodni Tabor likovnih samorastnikov in opazovali umetnike pri delu ter občudovali dela iz stalne zbirke. Po skupnem fotografiranju smo se odpeljali h koči na Debenec, kjer so učenci ustvarjali na temo SVOBODA. Nastala so raznolika risarska in slikarska dela z zanimivimi sporočili. Umetniški dan smo zaključili z ogledom kiparske razstave na domu pokojnega (večkratnega udeleženca tabora) kiparja Staneta Novaka v Trebnjem.

Zapisala Andreja Novak Gabrič, mentorica