Naši učenci uspešni na likovnem natečaju »Življenje kot v filmu«

V četrtek, 19. 5. 2022, se je v krški dvorani v parku z razstavo izbranih likovnih del in kulturnim programom zaključil likovni natečaj Brezmejna ustvarjalnost mladih, ki ga je organizirala območna izpostava JSKD. Letošnja tema Življenje kot v filmu je k ustvarjanju vzpodbudila tudi naše učence višjih razredov. Sedmošolka Tara Kuhar je v treh slikah, povezanih v obliki filmskega traku naslikala zgodbico o umetnikovi slavi in prejela 1. nagrado v kategoriji 3. triletje. Osmošolci in devetošolci so se teme lotili v skupinah. Svoje »filmske« ideje so izrazili v obliki kartonskih slik in skulptur. Osmošolci Marina Skinder, Laura Vene Kovač, Simona Rupar in Žiga Tomažin so na svojem »filmskem stebru«  simbolično upodobili kolaž čustev. Devetošolke Alja Lavrič, Iris Bogolin, Nika Mazovec, Petra Duhanič, Neja Ančimer in Larisa Vidovič so svoj stolp naslovile Ljubezen v Parizu. 1. nagrado za skupinsko delo pa so za sliko iz kartona z naslovom Odprta hiša prejeli Anamarija Prah, Kaj Vuković, Nejc Bajc in Anej Pate iz 8. a.

Zapisala: mentorica Andreja Novak Gabrič, mentorica

 

Več o dogodku v prispevku Posavskega obzornika na spodnji povezavi…

https://www.posavskiobzornik.si/kultura/ustvarjalnost-mladih-kot-v-filmu–96792

 

no images were found