Šport & špas 2019

V soboro, 18. 5., smo se pod imenom prireditve Šport & špas družili v krogu treh generacij. Druženja se je udeležilo 53 veselih otrok, staršev, starih staršev, bratcev, sestric, … Poleg njih so sodelovali in predstavili svoje projekte ter aktivnosti Turistično društvo Raka, Društvo šola zdravja in Lokostrelka Anita Vesel. Zdravstvene delavke Zdravstvenega doma Krško pa so izvedle meritve krvnega tlaka, krvnega sladkorja ter s prostovoljci izvedli test hoje in analizirale dosežene rezultate.

Gospe iz Društva zdrava šola nam je na začetku druženja predstavila svoj koncept vadbe in nas dobro ogrele ter pripravile na nadaljnje aktivnosti. Naš so-krajan, izkušen planinski vodnik gospod Franc Bakšič, nas je vodil po poteh v okolici Rake. Sproti nam je postregel z mnogimi anekdotami, izkušnjami, nas poučil o zgodovinskih trenutkih našega kraja ter krajevnih znamenitostih in posebnostih. Med potjo smo naredili postanek pri zidanici družine Pečarič, kjer nam je Turistično društvo postreglo s prigrizkom in posladkom, da smo lažje dokončali pohod. Gospod Pečarič in gospod Kerin sta tudi predstavila delovanje društva ter za pravilne odgovore na nagradna vprašanja podarila nekaj simboličnih nagrad. Po vrnitvi na šolsko igrišče, so se udeleženci lahko preizkusili v različnih športih in sodelovali pri testu hoje ter ostalih zdravstvenih meritvah. Ob zaključku smo podelili tudi priznanja za najstarejšega in najmlajšega udeleženca ter najštevilčnejšo družino na prireditvi. 

Hvala vsem udeležencem in sodelujočim. Se vidimo prihodnje leto!