Športni dan na Pokljuki

23.1.2019 smo s podporo zavarovalnice Triglav  izvedli popoln športni dan na Pokljuki. Z učenci 5. razreda in učenci, ki obiskujejo neobvezni predmet Šport, smo izvedli zimski pohod in si ogledali tekmo v biatlonu za svetovni pokal.

Po dve uri trajajoči vožnji smo prispeli pred Šport hotel na Pokljuki, ki je bil naša izhodiščna točka za dve urni pohod čez planino Javornik do Rudnega polja.

Tam sta nas v zabavnem delu prireditve sprejela Nipke in Chale Sale. Tako fantje, kot dekleta so uživali v “repanju” dveh trenutno najpopularnejših “reperjev”. Še avtogram in že nas je čakal štart strelsko-tekaške dirke na 20 km.

V konkurenci najboljših biatloncev na svetu, so se pomerili tudi naši najboljši. Držali smo pesti za Bauerja, Faka, Dovžana in Tršana. Navijanje se je izplačalo, saj so dosegli odlične rezultate.

Po koncu tekme nas je čakala še pot domov in druženje s prijatelji na avtobusu. Dan nam bo za vedno ostal v spominu.