Teden otroka – torek, 6. 10. 2020

Učilnica v naravi – 1. b

Z učenci 1.b razreda, smo se včeraj, 6. 10. 2020, odpravili v sosednji gozdiček, kjer smo nabirali jesenske plodove. Nabirali smo različne liste, katere smo nato opazovali, opisovali in razvrščali po barvi, obliki in velikosti. Na koncu smo naredili velik kup listja. Otroci so neizmerno uživali.

Učilnica v naravi – 1. a
Učenci 1.a razreda in učiteljici smo se včeraj odpravili na daljši sprehod po okolici Rake. Zunaj smo izvedli tudi uro spoznavanja okolja z opazovalnimi nalogami.

Jutranji ples – 3. b

Učenci 3. b so si začetek pouka popestrili z jutranjim plesom.

Kulturni dan – 7. r

Učenci in učenke 7. a in 7. b OŠ Raka smo v torek, 6. 10. 2020, imeli tradicionalni kulturni dan z naslovom Rastem s knjigo. V Krškem smo obiskali Valvasorjevo knjižnico, kjer smo izvedeli zakaj je branje tako zelo pomembno in potrebno. Ogledali smo si razstavo o speedweyu in občudovali kapucinsko knjižnico.

V Mestnem muzeju smo se poučili o Janezu Vajkardu Valvasorju in njegovi Slavi vojvodine Kranjske ter o kmečkih uporih. Svoje ročne spretnosti smo pokazali pri izdelavi puntarskega klobuka.

Vrtnarsko-kuharski krožek – 6. r

V okviru tedna otroka smo v torek, 6. 10. 2020, v gospodinjski učilnici
izvajali vrtnarsko-kuharski krožek (10 učenk in 1 učenec), preizkusili smo
se v peki palačink.