Tehniški dan “Izdelava didaktičnih iger iz lesa”

V četrtek, 12. 12. 2019, smo imeli sedmošolci tehniški dan. Izdelovali smo didaktične pripomočke iz lesa za otroke iz vrtca.
Z delom smo začeli ob 7.30. Učiteljica nas je razdelila v skupine in v delavnici smo pričeli z delom. Izdelovali smo spomin, domine, tri v vrsto, pripomočke za šivanje, ploščice za učenje številk, ploščo za privijanje matic ter pripomoček za vezanje vezalk. Pri delu smo uporabljali najrazličnejša orodja in stroje, kot so brusilnik, vrtalnik, žaga, pirograf, ravnila, klešče in drugo.
Ob 9.00 so nas prišli obiskat vrtičkarji. Bili so navdušeni nad našim delom in izdelki, ki so nastajali. Razkazali smo jim učilnico in delavnico s stroji. Nekateri so se opogumili in nam celo pomagali pri delu. Otroci so bili žalostni, ko so se morali posloviti in se vrniti v vrtec. Obljubili smo jim, da jim bomo tudi mi kmalu obiskali in jim te izdelke prinesli.
Izdelke smo do konca dne dokončali. Ob uspešno opravljenem delu smo se odlično počutili.