Tradicionalni slovenski zajtrk

Leto je naokoli in tretji petek v mesecu novembru smo zopet obeležili Dan slovenske hrane in projekt Tradicionalni slovenski zajtrk. Na ta dan otroci v slovenskih šolah in vrtcih uživajo domača živila iz lokalnih kmetij. Tudi letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk je bil za otroke poseben praznik. Osrednja tema, ki smo jo tokrat posebej izpostavili, so bili mleko in mlečni izdelki. K temu smo spodbudili tudi z letošnjim sloganom »Zajtrk z mlekom – super dan!«

Namen projekta je bil spodbujanje:

  • samooskrbe s kakovostno lokalno hrano z višjo hranilno vrednostjo
  • ohranjanja kmetijstva, podeželja in obdelovalnih površin
  • varovanja okolja

Cilj projekta je bil povezati kmetije, šole in vrtce, da bi vzpostavili kratke verige, kar pomeni čim krajšo pot hrane od njive do mize. Otroke se ob tem ozavešča o pomenu zdrave in lokalno pridelane hrane ter gibanja.

Tradicionalni slovenski zajtrk smo na naši šoli izvedli v petek, 18.11., ko so učenci zajtrkovali lokalno pridelano hrano: mleko iz kmetije Krhin, jabolka iz kmetije Karlovček, med pa je dostavilo čebelarstvo Žnidaršič.