Vabilo na Šport in Špas – dan druženja in gibanja vseh generacij

Končno smo dočakali mesec maj in z njim zopet našo prireditev Šport in Špas – dan

druženja in gibanja vseh generacij. Letos bo prireditev potekala v soboto, 11. maja.

Lepo vabljeni, da se nam pridružite, da skupaj preživimo dan ob izvajanju dejavnosti, katerih pomen je pri današnjem načinu življenja vse pomembnejši.

Na letošnji prireditvi bodo sodelovali Turistično društvo Lovrenc Raka, Društvo šola zdravja, Evin Gaj, predstavniki gasilcev, predstavnik lovske družine, lokostrelska dejavnost, policija. Kot vsako leto smo tudi letos dogovorjeni z ekipo zdravstvenih delavk ZD Krško, prav tako pa bomo na igrišču pripravili nekatere športne aktivnosti za vse udeležence.

Osrednja aktivnost druženja bo pohod. Od 9.30 ure naprej, bodo na igrišču potekale preventivne zdravstvene dejavnosti (test hoje na 2 km, merjenje krvnega tlaka, krvnega sladkorja …). Po končanem pohodu se boste lahko vsi priključili nadaljevanju programa na igrišču. Tudi letos bomo pohod izvedli v vsakem vremenu, ostale dejavnosti pa bodo prilagojene vremenskih razmeram. Druženje torej v vsakem primeru bo!

Okvirni program:

8.45 – zbor vseh udeležencev

9.00 – uvodni nagovor organizatorja in ravnateljice

9.10 – vodeno razgibavanje z Društvom Šola zdravja

9.30 – pričetek pohoda (kdor se pohoda ne bo udeležil, lahko sodeluje v preventivnih delavnicah ZD Krško)

10.30 – predviden povratek pohodnikov, počitek oziroma aktivno sodelovanje v ostalih aktivnostih na šolskem igrišču

11.45 – podelitev priznanj najmlajšemu in najstarejšemu udeležencu pohoda ter najštevilčnejši družini

12.00 – zaključek prireditve

Zaradi lažje organizacije Vas prosimo, da na prijavnici, na spodnjem delu obvestila, napišete udeležence. Prosim, da prijavnico oddate razredniku na govorilni uri oz. naj jo otrok odda do četrtka, 9. 5. 2024.