Veronika Pacek prejemnica ZLATEGA PRIZNANJA

SELEKCIJSKO TEKMOVANJE S PODROČJA SLOVENŠČINE ZA CANKARJEVO PRIZNANJE

REGIJSKO TEKMOVANJE

V torek, 17. januarja, je na OŠ RAKA potekalo regijsko tekmovanje s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje. Tekmovanja se je udeležilo 63 tekmovalcev 8. in 9. razreda iz 26 šol iz Posavja in dela Dolenjske, ki so bili na predhodnem šolskem tekmovanju med svojimi vrstniki najuspešnejši.

 Veronika Pacek, naša učenka 9. razreda, je na regijskem tekmovanju osvojila BRONASTO PRIZNANJE in se uvrstila na državno tekmovanje.

DRŽAVNO TEKMOVANJE

V soboto, 11. marca, je na OŠ ZREČE potekalo državno tekmovanje s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje. Med 176 najuspešnejšimi tekmovalci iz 9. razredov vseh osnovnih šol v Sloveniji je tekmovala tudi naša učenka Veronika Pacek.

Veronika se je uvrstila med 35 najuspešnejših v državi in tako osvojila najvišje možno priznanje – ZLATO PRIZNANJE.

Za ves trud ter vestno delo jo pohvalimo in ji za izjemen dosežek iskreno čestitamo. Želimo ji še veliko nadaljnjih uspehov in vedno dovolj navdiha za kreativno pisanje.

Zapisala: Sabina Božič, prof.