zimska šola v naravi

Pozdravljeni,

javljamo se vam iz zimske šole v naravi na Arehu, kjer urimo smučarsko znanje in spoznavamo mnogo drugih stvari. Ugotavljamo, da bi bilo dobro, če bi celotna OŠ potekala v naravi. Ne mislite pa, da nam je vedno enostavno. Bilo nam je že slabo na avtobusu, imeli smo tudi domotožje, ugotovili smo, da je obuvanje “pancarjev” zelo zahtevno in da je smučanje aktivnost, ki zahteva veliko energije. A vsa nova doživetja in znanja odtehtajo vse napore, ki jih moramo vlagati, da stvari funkcionirajo. Za nami je že 12 ur smučanja, predavanje o FIS pravilih, tekmovanje Male sive celice, nočni pohod s planincem Frančkom in predstavitev njegovih doživetij. Danes nas je obiskal čarodej in pričaral nasmehe na naših obrazih. Za zaključek dneva pa smo se družili s poznavalcem celotne zgodovine flosarjev. Zdaj smo v posteljah in mislimo na nov dan. Upamo, da nas jutri nihče ne bo prestrašil, kot nas je danes Jakob, saj so po njegovem nedolžnem padcu morali posredovati reševalci. K sreči je z njim vse v redu in z nami nadaljuje dogodivščine na Arehu. 

Lepo vas pozdravljamo učenci 6. razredov OŠ Raka

no images were found

Srečno smo zaključili letošnjo zimsko šolo v naravi. V četrtek smo ves dan “pilili” smučarsko znanje, zvečer nas je obiskal lovec in nam razkril skrivnosti o živalih, ki živijo na Pohorju. Pika na i pa je bil zaključni večer, kjer je učitelj pripravil nekaj zabavnih iger in žreb štartnih številk, ki smo ga zaradi pomanjkanja časa prestavili na petek. Od 21.00 do 22.00 naj bi večer zaključili s plesom, a so bili zanj razpoloženi le nekateri. Zato nas je učitelj Marko neusmiljeno predčasno poslal na tuširanje. Kljub temu smo preživeli lep večer. Zbudili smo se v sončno jutro in opravili žreb štartnih številk za tekmo. Po zajtrku smo napolnili kovčke in se še zadnjič odpravili na smučišče. Sledile so ogrevalne vožnje in ob 11.00 težko pričakovana tekma v veleslalomu. Ne boste verjeli, a vsi smo uspešno prevozili progo, tudi tisti, ki so v ponedeljek prvič stali na smučeh. Po tekmi smo šli na kosilo in nestrpno čakali na podelitev priznanj. Vsi smo bili na nek način uspešni. Sledili sta dve uri avtobusne vožnje in že smo bili na Raki. Slovo od sošolcev in prijateljev, objem staršev in pozdrav počitnicam so bile tri stvari, s katerimi smo zaključili ŠVN.   

no images were found