ŠVN – 1. dan

Prišla je težko pričakovana sreda,16. 2. 2022 in z njo odhod v zimsko šolo v naravi. Učenci 7. razreda so na ta dan čakali že od lani. Zbrali smo se na avtobusni postaji, opravili formalnosti v šoli, se natovorili na avtobus in “odrinili” proti Arehu. Posebnost današnje vožnje je bil dvonadstropni avtobus, ki nam je nudil zelo udobno vožnjo. Na avtobusu so si otroci krajšali čas z igranjem družabnih iger, saj jim je razporeditev sedežev v avtobusu to omogočala. Ob 11.30 smo prispeli pred hotel Zarja in se kmalu namestili v svoje sobe. Sledilo je kosilo in priprava na smučanje. Malo pred 14. uro smo bili že na smučišču in  otroke razdelili v skupine. Spoznali smo učitelje smučanja in se lotili dela. Ko nam je smučanje ravno postalo všeč, smo morali nazaj v hotel. Sledila je malica, nato nočni pohod in večerja. Po večerji smo prisluhnili zgodbam s Pohorja, ki nam jih je “serviral” planinec Franček. Zdaj otroci pišejo dnevnike prvega dne in se pripravljajo na nočni počitek.