Erasmus+, peti dan

Zadnji dan je Erasmus+ ekipa preživela v Postojnski jami.
Ogledali so si več kot 5 kilometrov rovov, prehodov in različnih dvoran. Najprej so se z jamskim vlakom zapeljali skozi umetni predor, nato pa so skozi prvi naravni predor prišli v dvorano. Prečkali so Ruski most v Lepo jamo in si ogledali najznamenitejša kapnika Briljanta.
Očarani so bili nad Kongresno jamo, kje se vsako leto odvija božični koncert.
Ogledali so si tudi človeško ribico, ki je največja med jamskimi živalmi. Popolnoma je prilagojena na življenje v temi. Njena hrana so črvi, rakci in drugimi nevretenčarji. Lahko živi do 100 let, brez hrane pa tudi do 7 let.

Po končanem dnevu so se učenci s solzami v očeh poslovili in si obljubili, da bodo ostali v stikih.

Veseli smo, da smo bili lahko del takšne ekipe. Celotno sodelovanjem nas ni obogatilo le z novim znanjem, temveč tudi z nepozabnimi izkušnjami in novimi poznanstvi.

FOTO UTRINKI