MEDNARODNI DAN MIRU

MEDNARODNI DAN MIRU

Že nekaj let naša šola sodeluje v projektu Pozdrav ptic miru in vsako leto pripravimo aktivnosti s katerimi 21. 9. obeležimo mednarodni miru. Letošnja aktivnost je bila kratka, a s seboj prinaša veliko sporočilo: »MIR«. Nekaj učenk je vestno in zavzeto pripravilo barvne zapestnice za vsakega učenca razredne stopnje. Vsaka zapestnica je nosila eno izmed črk: M I R.  Učenci so se nato zbrali v telovadnici in morali poiskati svojo trojico. Cilj naloge je bil, da so poiskali enako barvo zapestnice in barvo črke ter preostali črki, da so lahko skupaj sestavili besedo mir. Nastalo je 35 trojic učencev, pomešanih od 1. do 5. razreda, ki so se za trenutek dotaknili življenj drug drugega, se na kratko spoznali in med seboj podelili mir, nasmeh in prijateljstvo.