23. 9. dan slovenskega športa

V petek, 22.9., smo v naši šoli obeležili praznik dan slovenskega športa, ki je dobil svoj dan na 23.9. V šoli smo organizirali 10 minutno vadbo za učence od 1. do 5. razreda. Učence višjih razredov smo pripravili na vodenje vadbe ob posnetku spletnega portala 365 dni telovadimo vsi. Vadbo bodo v prihodnje učitelji uporabljali tudi za minuto za zdravje ali aktivni odmor.

Na predmetni stopnji pa smo organizirali tekmo v odbojki. Pomerili so se učenci in učenke 9. razredov proti učencem in učenkam 8. in 7. razredov. Ostali učenci so skrbeli za navijanje in odlično vzdušje v telovadnici. Tudi naši učenci so dokazali, da smo Slovenci športni narod, kar dokazujemo z odličnimi dosežki na tekmovanjih ter z množično udeležbo na rekreacijskem nivoju. S tem dokazujemo, da se zavedamo pomembnosti redne telesne aktivnosti in pozitivnih učinkov, ki jih ta ima.