Mladi za podnebno pravičnost

V preteklih mesecih je akcija Šolska stavka za podnebje, ki jo je sprožila švedska dijakinja Greta Thunberg, prerasla v svetovno gibanje za podnebno pravičnost.

»Mladi smo zaskrbljeni za prihodnost. V tem trenutku po zaslugi človeka poteka šesto množično izumiranje vrst, globalni podnebni sistem pa je na robu katastrofe,« so zapisali v iniciativi Mladi za podnebno pravičnost, zaskrbljeni za prihodnost sveta, v katerem bodo odraščali.

 

Zato bodo mladi danes, 15. marca po celem svetu organizirali proteste.

Globalni protest bo potekal v Sloveniji  na  različnih lokacijah: v Ljubljani, Mariboru, Kopru in Novem mestu, Kamniku, Ormožu in Slovenskih Konjicah in v kar 1.325 mestih in 98 državah po vsem svetu.

 

Na naši šoli bomo v sklopu Ekološkega krožka spremljali protest po Sloveniji, se pogovorili in izdelali plakat na to temo.

                              

Tudi mi se zavedajmo  resnosti posledic, ki jih podnebne spremembe prinašajo ter posledic, ki jih bodo te spremembe prinesle naši prihodnosti in imejmo v glavi: Boj za naše okolje je boj za našo prihodnost.