Naši učenci zelo uspešni na likovnem natečaju Brezmejna ustvarjalnost mladih na temo LUTKA

V četrtek, 18. 5. 2023, se je v krški dvorani v parku z razstavo izbranih likovnih del in kulturnim programom zaključil likovni natečaj Brezmejna ustvarjalnost mladih, ki ga je organizirala območna izpostava JSKD. Letošnja tema LUTKA je k ustvarjanju vzpodbudila tudi naše učence. Petošolki Valentina in Lejla sta iz kartona ustvarili lutko Vesele in žalostne zemlje, za katero sta prejeli 2. nagrado v kategoriji 2. triletje. Petošolki Klara in Zara sta izdelali Rdečo kapico. Šestošolca Tilen in Miha sta iz lesa izdelala Ostržka. Sedmošolca Aleks in Anej sta ustvarila večjo papirnato lutko Kroko in prejela 1. nagrado v kategoriji 3. triletje. Sedmošolki Anamarija in Katarina sta za svojega Konjička prejeli 3. nagrado v kategoriji 3. triletje. Tara iz 8.r. je iz kartona oblikovala Frutiko, Anja iz 8.r. pa je skvačkala pisano Lovko. Devetošolci Anamarija, David, Kaj, Dominik in Mark pa so skupinsko izdelali lesenega Misleca.
Ustvarjalcem lutk čestitam za uspeh!


Andreja Novak Gabrič, mentorica

Več o dogodku v galeriji slik in v prispevku Posavskega obzornika na povezavi: https://www.posavskiobzornik.si/kultura/