Tehniški dan, 2. b

21. 5.  2019 je imel 2.r tehniški dan. Pri spoznavanju okolja smo v prejšnih učnih urah spoznavali, lastnosti snovi, gibanje, veter in oblake, zato je bilo odlično, ko smo lahko naučeno znanje pretvorili v praktično.

Učenci so prinesli vsak svojo palico, nato pa smo se lotili izdelave vetrnice. Vsak učenec je izdelal svojo vetrnico.

Nato smo izdelali jadrnico iz orehove lupine, slamice in papirja. Preizkusili smo tudi, ali plavajo. Ker so se nekatere potopile, so učenci preizkušali, kaj morajo popraviti, da bodo plavale. Večina jadrnic je na koncu le plavala. Učenci so bili navdušeni.

Preizkusili smo se tudi v tehniki origami, in vsak učenec je iz papirja izdelal svojo papirnato ladjico. Tukaj smo ugotovili, kako zelo pomembno je biti natančen in zakaj je potrebno dosledno upoštevati navodila. 

Na koncu smo se odpravili na šolsko igrišče, kjer smo preizkusili vertnice v brezvetrju in nato, kaj se z vetrnico ugodi, če z njo tečemo. 

Bilo je zelo zabavno!