Likovna umetnost na daljavo

Likovna umetnost nemoteno poteka tudi v domačih učilnicah in bližnji okolici.

Šestošolci se sproščajo ob oblikovanju in meditativnem risanju mandal, razmišljajo o sebi in se poskušajo upodobiti s svojimi značilnimi atributi. Vnaprej pa že načrtujejo svoje kartonske skulpture.

Sedmošolci rišejo cvetoče in dišeče rastlinje, katerih lepoto v družbi šestošolk iščejo in beležijo tudi s fotografiranjem, kjer ne pozabijo dodati niti svojih živalskih prijateljev.  So tudi prepričani, da jih njihovi viseči antikorona mobile, ki nase opozarjajo na bližnjih drevesih, terasah in sobah, varujejo pred neželenimi korona obiskovalci. Pri tem se jim s svojimi stvaritvami pridružijo tudi devetošolke.

Sedmošolci in osmošolci študijsko rišejo svoje poglede skozi okno. V družbi devetošolcev se podajajo v naravo beležiti foto utrinke, ki jih nato oblikujejo v čudovite razglednice, v katerih nam pošiljajo lepe pozdrave.

Devetošolcem se rišejo objemi v različnih oblikah (prevladuje pa romantika 😉 in študijske podobe njihovih športnih, glasbenih in drugih idolov.

Veliko učencev virtualno raziskuje in ogleduje umetnostne zbirke newyorškega Metropolitanskega muzeja.

Niso pa učenci pozabili na obvezno zaščito, kar dokazujejo njihove domiselno narisane in izdelane protikorona maske.

Vabljeni k ogledu izdelkov. 

Učiteljica likovne umetnosti Andreja Novak Gabrič.